Terms, applications and perspectives
Mākslīgais intelekts jeb Artificial intelligence (AI) ir informācijas tehnoloģiju nozares apakšnozare, kas pievēršas saprātīgas uzvedības automatizēšanas jautājumiem. Mākslīgo intelektu izmanto datoru programmēšanā, lai dators spētu risināt problēmas patstāvīgi, līdzīgi kā rīkotos attiecīgi apmācīts cilvēks. Problēmu risināšana ir lēmumu pieņemšana un atbilstoša reaģēšana uz radušos problēmu noteiktā laikā, pamatojoties uz datiem no dažādiem avotiem (datubāzēm, sensoriem, videokamerām u.c.).
Mašīnmācīšanās ir vienots termins, kas attiecas uz dažādiem procesiem, ko izmanto, lai noteiktu nezināmu funkcionālo savstarpējo saistību starp ieejas un izejas datiem. Mašīnmācīšanās ne tikai ietver tādus nozīmīgus tradicionālos lietojumus kā klasteru analīze, regresijas, faktoru un dinamiskās rindas analīze – tajā tiek integrētas arī sarežģītākas metodes, piemēram, neironu tīkli, evolucionāras pieejas un atbalsta vektoru mašīnas.
... studējis tehnisko matemātiku Vīnes Tehnoloģiju universitātē (TU Wien), specializējies simulācijā, operāciju izpētē un statistikā. Pēc studiju beigšanas Glāzgovā pētījis kodola metožu izmantošanu atsevišķu notikumu simulācijas modeļos. 2001. gadā sāka darbu Seibersdorfas pētījumu centrā kā projektu vadītājs, taču vēlāk kļuva par darba grupas „Procesa optimizācija” vadītāju – vadīja un īstenoja valsts un starptautiska mēroga pētījumu projektus par transporta loģistiku, noteiktai vietai raksturīgo loģistiku un globālajām piegādes ķēdēm. Jau pētījumu veikšanas laikā viņš sāka pasniegt lekcijas dažādās Austrijas augstākajās izglītības iestādēs, kas vēlāk kļuva par viņa galveno nodarbošanos.
Markus Klug ir kopā ar SSI SCHÄFER IT Solutions GmbH kopš 2013. gada. Sākumā viņš bija atbildīgs par datu analīzes un simulācijas rīku izstrādi uzņēmumā, taču viņa pienākumu lokā nu ietilpst arī datu zinātne, mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās. Kā militārais eksperts armijas bruņoto spēku rezerves loģistikā, kurš īpaši pievērsies militāro operāciju izpētei, viņš darbojas arī kā konsultants Austrijas armijā un sniedz tai eksperta konsultācijas par matemātisko modeļu un procesu attīstīšanu militārajā sektorā. Markus Klug ir plašas zināšanas un pieredze, par ko liecina viņa dažādās akadēmiskās publikācijas, lekcijas, dalība akadēmisko programmu komitejās, sesiju vadītāja posteņi akadēmiskās konferencēs un viņa kā starptautiska mēroga nozaru profesionāļu žurnālu recenzenta darbība.
Georg Rief ir ieguvis bakalaura grādu datorzinātnē un maģistra grādu fizikā. Studiju laikā viņš galvenokārt pievērsās simulācijai un datu zinātnei, jo tobrīd mākslīgais intelekts vēl nebija īpaši aktuāls, tādēļ tā nebija viņa studiju centrālā tēma. Kad viņš 2014. gada martā pievienojās SSI SCHÄFER, viņam jau bija 8 gadu pieredze programmatūras izstrādē citās nozarēs. Sākumā viņš piedalījās klientu projektu izstrādē kā W4 izstrādātājs, līdz 2016. gada decembrī tika pārcelts darbā uz Datu zinātnes un simulācijas nodaļu.
Karina Konrath studējusi tehnisko matemātiku Grācas Tehnoloģiju universitātē un kopš 2017. gada novembra strādā SSI SCHÄFER. Kā datu zinātniece viņa lielā mērā ir atbildīga par datu sagatavošanu un analīzi, kas ļauj viņai intensīvi pielietot iegūtās zināšanas statistikā un matemātikā.