Iepakojumu komplektēšanas sistēmas risinājums piegādājamo vienību komplektēšanas automatizēšanai biznesa segmentos tika laists klajā 2008. gadā. Tam ir piešķirti vairāki apbalvojumi, tostarp pazīstamā MM Logistik balva (2008). SSI SCHAEFER pastāvīgi papildina plašās ekspertu zināšanas pārtikas mazumtirdzniecības tirgus nozarē.
SSI iepakojumu komplektēšanas sistēma no piegādātājiem saņem pilnībā nokomplektētas paletes saņemto preču zonā un transportē tās uz automatizēto palešu izkraušanas zonu, izmantojot konveijera sistēmu vai automātiski vadāmus transportlīdzekļus (automated guided vehicles — AGV). Tur roboti slāni pa slānim automātiski izkrauj paletes pilnībā vai daļēji. Lai nodrošinātu saudzīgu apiešanos ar produktiem, šajā procesā tiek izmantota moderna robotikas tehnoloģija.
Mazumtirdzniecības preču slāņi pēc tam individuāli tiek novietoti automatizētās komplektēšanas noliktavas buferzonā. Šajā posmā tiek izmantotas ļoti dinamiskas SSI SCHAEFER viena līmeņa pārvietošanas sistēmas.
Ja ir nepieciešama augstāka veiktspēja, pārvietošanu komplektācijas noliktavā var projektēt kā SSI iepakojumu kārtošanas sistēmas moduli, izmantojot risinājumu 3D-Matrix Solution®. 3D-Matrix ir ļoti dinamisks risinājums, kas vienā sistēmā nodrošina uzglabāšanu, novietošanu buferzonā un secīgumu. Īslaicīgi glabājamos plauktus pareizā secībā var nodot robotam, kas tos kārto paletēs.
SSI SCHAEFER viedie loģistikas programmatūras WAMAS® moduļi aprēķina optimālu no 3D-Matrix izgūto mazumtirdzniecības preču komplektēšanu, robotiem automātiski nosūtot tās uz pasūtījumu paletēm. Uz izdodamo preču zonu paletes nogādā SSI SCHAEFER konveijeru sistēma vai AGV.
To, cik labi strādā robots, nosaka programmatūra, kas tiek lietota tā vadīšanai. SSI SCHAEFER rīcībā jau ir speciālisti ar vajadzīgajām zināšanām par visaptverošām programmatūras sistēmām. Tādējādi lietotāji no viena avota iegūst optimālu kombināciju — programmatūru, iekšējo loģistikas aparatūru un rūpniecisku attēla apstrādi. WAMAS® loģistikas programmatūras moduļi robotus padara “inteliģentākus” un piemērotākus holistiskām loģistikas lietojumprogrammām.
Palešu kārtošanas robota vadības sistēmas galvenā sastāvdaļa ir tā sauktais robota materiālu plūsmas regulators (Robot Material Flow Controller — RMC). Tas apstrādā 3D vizuālos datus, ko pēc tam izmanto robotu kustību iestatīšanai. Tā kā WAMAS® programmatūras komplektam ir modulāra struktūra, var ieviest īpaši pielāgotus risinājumus.
Rūpnieciskā attēlu apstrāde ar mūsdienīgiem sensoriem ir viena no galvenajām automatizācijas tehnoloģijām. To var izmantot, lai viedi vadītu iekārtas, automatizētu procesus un verificētu un pārbaudītu vienumus.
Turklāt atbilstošas sistēmas pārbauda kvalitātes kritērijus un nodrošina vērtīgus datus procesu optimizācijai. Visi parametri, kas attiecas uz optimālu produktu apstrādi, tiek saglabāti sistēmā. WAMAS® vizuālo datu modulis atpazīst iespējamās izmaiņas, “mācās” un turpmāk ņems tās vērā, strādājot ar attiecīgo preci.
Viedais komplektēšanas shēmas veidotājs aprēķina optimālo paletes sakomplektēšanas veidu atbilstoši individuālām specifikācijām. Tas tiek darīts, izmantojot sarežģītus algoritmus, un procesa pamatā ir informācija no attēlu apstrādes sistēmām. Atkarībā no klienta vērā tiek ņemti dažādi kritēriji:
Apjoma optimizācija
Stabilitāte
Noteikti ierobežojumi un produktu grupas
Veikalam raksturīgā struktūra
Tūlīt pēc aprēķina pabeigšanas tiek sagatavots paletes piepildīšanas attēls. Tad SSI iepakojumu kārtošanas sistēma var sākt pasūtījumu un apstrādāt to. Sistēma piekļūst pasūtītajām precēm, ņemot vērā partijas numuru, derīguma termiņu vai principu FIFO (pirmais iekšā – pirmais ārā).
Ja automātiskās palešu komplektēšanas laikā rodas darbības traucējumi, piemēram, bojāta iepakojuma dēļ, pasūtījumu var turpināt kārtot uz tās pašas paletes, izmantojot reāllaikā modificētu komplektēšanas shēmu, vai, ja nepieciešams stabilitātes dēļ, pasūtījumu var sakomplektēt uz jaunas paletes.
SSI komplektēšanas shēmas veidotājs nodrošina iespēju individuāli konfigurēt un automātiski lietot komplektēšanas shēmu katrai paletei un veikalam. Izmantojot šo viedo un savā klasē labāko iepakošanas algoritmu, tiek aprēķinātas un ieviestas apjomam atbilstošas, stabilas un glabāšanas prasībām piemērotas komplektēšanas shēmas.
Lai “perfekti” sakomplektētu paleti, ir svarīgi, lai visas attiecīgās mazumtirdzniecības vienības tiktu secīgi padotas un novietotas uz paletes. Īslaicīgi glabātās preces pareizā secībā tiek izgūtas no komplektēšanas noliktavas un pārvietotas uz palešu robotiem optimizētā secībā. Tā kā tiek izmantots 3D-Matrix risinājums, tas notiek, nezaudējot veiktspēju un bez papildu apakšsistēmām turpmākas secības noteikšanai. Tas ātri un droši sakārto preces uz paletēm vai konteineros ar ritenīšiem, izmantojot iepriekš aprēķinātu, katram veikalam optimālu komplektēšanas shēmu.
Tā kā tiek veikta procesu automatizācija un izveidotas ergonomiskas darbstacijas, noliktavu operatori var automatizēt smagas fiziskas darbības, optimizēt personāla izvietojumu un tādējādi nodrošināt atbilstību katras valsts prasībām attiecībā uz dažkārt ļoti stingrajām prasībām darba drošībai noliktavā (piemēram, dziļi sasaldēto produktu noliktavā).
Automatizētā dažādu preču un iepakojumu atlase un komplektēšana paletēs nodrošina netraucētu darbību 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā. Sistēmā var ieviest atsevišķas savākšanas noliktavas dažādiem temperatūras diapazoniem (līdz -30 °C).
Sistēmā WAMAS® tiek rezervēta preču paņemšana no katras glabāšanas zonas un katras stacijas, ieskaitot partijas datus un derīguma termiņu, lai operators vienmēr būtu informēts un varētu atbrīvoties no pašreizējiem krājumiem.
Automātizētā uzglabāšanas un izsniegšanas sistēmas sniedz iespēju optimāli izmantot noliktavu vietu gan horizontāli, gan vertikāli aizņemtās vietas ziņā, jo krājumu izgūšanas mašīnas un konveijeri ir šaurāki un augstāki nekā plaukti, kas tiek lietoti kopā ar manuālās pasūtījumu komplektēšanas ratiņiem vai autoiekrāvējiem. Arī robotu šūnās veiktā automātiskā izkraušana no paletēm vai preču komplektēšana tajās notiek, taupot vietu.
Palešu veidošanas roboti spēj sakomplektēt preces dažādu izmēru paletēs vai konteineros ar ritenīšiem, nodrošinot stabilitāti, optimālu apjomu un veikalam piemērotu secību. Izmantojot iespējamās iepakojumu un preču komplektēšanas kombinācijas, var nokomplektēt dažādu lielumu pasūtījumus un apstrādāt un sakārtot paletēs plašu preču klāstu vienā sistēmā.
Optimāli līdzsvarojot noliktavas sistēmu, secību un komplektēšanu paletēs, var sasniegt augstus visas sistēmas veiktspējas rādītājus un maksimālu telpas izmantošanu.
Optimāls komplektēšanas shēmas aprēķins, rūpīga preču pārvietošana un sakraušana, kā arī palešu ietīšana elastīgā plēvē, lai nostiprinātu kravu, nodrošina lielu stabilitāti dažāda izmēra paletēm.
Pārtikas mazumtirdzniecība nodrošina patērētāju apgādi ar ikdienas precēm. Pēdējo desmit gadu laikā ir ļoti pieaugušas prasības pēc plaša un daudzveidīga produktu klāsta, kā arī to kvalitātes un piegādes drošības. Dažādu veidu veikalos tiek piedāvāts plašs un daudzveidīgs sauso, svaigo un saldēto produktu klāsts dažādos iepakojumos. Tādējādi prasības iekšējai loģistikai un produktu pārvietošanai ir ļoti dažādas.
Derīguma termiņš un partiju numuru izsekojamība.
Saudzīga apiešanās ar izstrādājumiem, kas bieži vien ir trausli, lai tie nonāktu veikalā glīti un klientiem patīkamā izskatā.
Loģistikas sistēmas daudzveidība un efektivitāte regulāro slodzes pieaugumu apstākļos, ko rada sezonālās un dažkārt iknedēļas kampaņas.
Veikalos vēlamākas ir vairākas piegādes mazākos apjomos, kā arī veikalam piemērotu palešu un konteineru ar ritenīšiem ātras papildināšanas iespējas.
Apjoma optimizēšana transportēšanai.
Arvien pieaugošais e-komercijas apjoms pārtikas nozarē un ikdienai nepieciešamo produktu iegādē aicina veidot jaunas koncepcijas noliktavu loģistikā, piemēram, piegādes uz mājām vai klientiem nepieciešamo pasūtījumu komplektēšanu.
Pieaugošās enerģijas un personāla izmaksas, darbinieku trūkums un augstākas prasības arodveselības un drošības jomā noliktavā.
Augstas veiktspējas prasības un termiņu ievērošana pārtikas loģistikā. Dziļās saldēšanas noliktavās darbiniekiem jāvalkā, piemēram, individuālie aizsardzības līdzekļi un regulāri jādodas sasildīties.
Augošās loģistikas telpu cenas liek domāt par tādiem aspektiem kā telpas taupīšana un optimāla telpas izmantošana, būvējot glabātavas.
Visas šīs norises pastiprina daļējas un pilnīgas automatizācijas tendenci tirdzniecības preču izsniegšanas, kā arī atsevišķu preču komplektēšanas jomā. Tehnoloģijām ir jābūt tādām, lai tās varētu lietot visās temperatūras zonās pārtikas loģistikā un automātiskai un dažādu izmēru un svara iepakojumu stabilai sakomplektēšanai uz dažādām paletēm un komplektēšanas ratos.